Jansen

Izolované profily pre dvere, okná a steny JANISOL

Skupina izolovaných profilov pre okná, steny a dvere s prerušeným tepelným mostom. Prerušenie tepelného mostu je zaistené vlisovaným izolátorom. Ide najmä o izolované okná, dvere, výklady, steny a ďalšie konštrukcie na vonkajšej obálke budovy.

Profily sú k dispozícii v čiernej alebo žiarovo zinkovanej oceli, rovnako aj v nerezovej oceli (1.4307 a 1.4401), hĺbka profilov 60 mm.

NOVINKA! V našej ponuke je dostupná aj nová generácia izlovaných profilov JANISOL HI pre okná a dvere. Profily JANISOL HI sú dostupné v žiarovo zinkovanom prevedení s hĺbkou profilov 80 mm.

Interiérové oceľové dvere, okná a steny


JANISOL® dvere
Séria oceľových profilov s prerušeným tepelným mostom pro konštrukcie dverí

Systém profilov so stavebnou výškou 60 mm je určený pre jedno- a dvoj-krídlové dvere s možnosťou pridania bočných dielov a nad-svetlíkov. Profily s prerušeným tepelným mostom sa skladajú z dvoch oceľových častí, ktoré sú spojené vysoko kvalitnými izolátormi.

Všetky krídla dverí sú vybavené dvojitým dorazovým tesnením. V oblasti prahu je možné podľa typu prevedenia použiť padacie prahové alebo dorazové tesnenie.

Pre rôzne typy otvárania dverí sú k dispozícii vhodné zámky a kovania. Prerušenie tepelného mostu je zaručené taktiež v oblasti kovania zodpovedajúcimi plastovými podložkami.

Vzhľadovo sú dvere JANISOL® prakticky zhodné s dvermi JANISOL 2 alebo ECONOMY®.

Zobraziť katalógy a súbory na stiahnutie

Oceľové dvere JANISOL

JANISOL® PRIMO okná
séria profilov s prerušeným tepelným mostom s izolačnými vlastnosťami na vysokej úrovni pre okná a pevné zasklenia.

Tieto štíhle profily so stevebnou hĺbkou len 60 mm (64 mm krídlo) dovoľujú racionálne zhotovenie pevných zasklení a okien s možnosťou otvorenia (otočné, výklopné, otočne-výklopné) a zároveň výklopne - posuvných prvkov (PASK)

Všetky okenné krídla sú vybavené stredovým a dorazovým tesnením po celom obvode. Pre rôzne spôsoby otvárania ponúkame systémovo vyskúšané rady kovaní. Všetky kovania sú celo-obvodovo ovládané jedinou kľukou.

V našej ponuke je aj celý rad šablón a pomôcok pre presnú a rýchlu montáž celo-obvodových kovaní a kľúk.

Zobraziť katalógy a súbory na stiahnutie

Oceľové profily pre okná s tepelnou izoláciou

JANISOL® dvere Nerez
séria profilov s prerušeným tepelným mostom z vysoko kvalitnej nerezovej ocele pre dvere a pevné zasklenia

Nerezové profily vychádzajú z osvedčenej profilovej rady ECONOMY 50. Tvar a rozmery presne zodpovedajú systému ECONOMY 50. To zároveň umožňuje vzájomnú kombináciu oceľových a nerezových konštrukcií.

Profily umožňujú montáž ľubovoľných zostáv okien, dverí a pevných stien. V sortimente je aj kompletné nerezové príslušenstvo pre okná a dvere. Profily ECONOMY 50 Nerez sú vyrábané z ocele 1.4307 (AISI 3014L) a 1.4404 (AISI 316L). Oceľ 1.4307 zaručuje vysokú odolnosť v bežných podmienkach, no nie je určená pre použitie v agresívnych podmienkach (bazény a ich okolie, chemický priemysel...)

Pre použitie v agresívnom prostredí sú ideálne profily ECONOMY 50 Nerez z ocele 1.4404

Zobraziť katalógy a súbory na stiahnutie

Izolované nerezové dvere JANISOL

JANISOL® okná Nerez
séria profilov s prerušeným tepelným mostom z vysoko kvalitnej nerezovej ocele pre okná a pevné zasklenia.

Tieto štíhle profily s prerušeným tepelným mostom doplňujú osvedčený program JANISOL o variant v nerezovom prevedení s kvalitou materiálu 1.4401

Nový systém profilov je k dispozícii v rovnakých pohľadových šírkach ako okenný systém oceľových profilov JANISOL a je určený pre jedno- a dvoj-krídlové okenné konštrukcie a pevné zasklenia.

Program je doplnený kompletným sortimentom kovania v nerezovom prevedení.

Materiál vykazuje veľmi dobrú odolnosť voči kyselinám, výborne sa hodí do prímorských oblastí, kde nachádza široké uplatnenie. V našich podmienkach nachádza široké uplatnenie v okolí bazénov a kúpalísk. Povrch je surový, na želanie aj brúsený.

Zobraziť katalógy a súbory na stiahnutie

Nerezové profily pre okná s tepelnou izoláciou

JANISOL® Arte
modulárny stavebnicový systém profilov pre sanáciu historicých objektov.

Tieto profily boli vyvinuté špeciálne pre sanáciu priemyselných a Loft zasklení ako aj okien pamiatkovo chránených objektov. Typické subtilné prvky zasklení v industriálnom štýle je možné v podstate perfektne nahradiť mimoriadne filigranskými a tepelne izolovanými profilmi.

Janisol Arte je preto dobrou voľbou pri obnove niekdajších priemyselných objektov. Presvedčivá je minimálna pohľadová šírka profilov 25 resp. 40 mm. Použité materiály oceľ a sklennými vláknami zosilnené vysokokvalitné umelé hmoty garantujú minimálne tepelné straty pri maximálnej stabilite. Na zasklenie profilov so stavebnou hĺbkou 60 mm môžu byť bez problémov použité štandardné izolačné sklá. So 4 typmi profilov môžu byť zasklené okná budov zo sesťdesiatych a sedemdesiatych rokov s obvyklým otváraním. Otváravé, sklopné, výklopné, výsuvné, dovnútra a von.

Zobraziť katalógy a súbory na stiahnutie

Oceľové okná pre historické objekty

JANISOL® HI dvere
rad JANISOL HI je úplne nová generácia izolovaných profilov

Dvere s vysokým stupňom izolácie znižujú úniky energie na minimum. Najmä vo verejných budovách s vysokou mierou pohybu ľudí sú požiadavky na bezpečnosť, životnosť, spoľahlivosť ataktiež na tepelnú izoláciu podstatne zvýšené.

Dvere JANISOL HI spájajú mechanickú stabilitu s vynikajúcimi tepelno-izolačnými vlastnosťami do jedného kompaktného celku. vďaka izločaným mostíkom z polyuretánu zosilneného sklenenými vkláknami dosahujú hodnoty Uw až 1,0 W/m2K.

Pri hĺbke profilov 80 mm je možné zaskliť rôzne zasklievacie jednotky do hrúbky 57 mm. Veľmi široký sortiment kovania a príslušenstva ako i rôzne možnosti prahového prevedenia umožňujú flexibilné prispôsobenie každej stavebne situácii. Vďaka špeciálne tvarovanému izolátoru je osadenie zámkov a príslušenstva veľmi jednoduché a racionálne.

Zobraziť katalógy a súbory na stiahnutie

Nerezové profily pre okná s tepelnou izoláciou

JANISOL® HI okná
rad JANISOL HI je úplne nová generácia izolovaných profilov

Oceľové okno s optimálnym prerušením tepelného mostu. Moderné okno musí spĺňať vysoké nároky modernej doby: úspora energie, tesnosť voči dažďu a prúdeniu vzduchu, pohodlná úspora, statické požiadavky ale aj vysoké estetické nároky.

Oceľové okná a pevné presklenia JANISOL HI Vás presvedčia, že vďaka izolačným mostom z polyuretánu zosilneného sklenenými vláknami s najlepšími statickými a tepelnými vlastnoťami tieto požiadavky bez problémov spĺňajú. Konštrukcie dosahujú pri pevných zaskleniach hodnoty až 0,69 W/m2K a pri oknách s možnosťou otvorenia až 0,8 W/m2K.

Pri hĺbke okenného krídla 90 mm je štandardná výška krídla 2 800 mm a hmotnosť maximálne 180 kg. Zaskliť je možné rôzne zasklievacie jednotky do hrúbky 67 mm. Vďaka veľmi štíhlym pohľadovým šírkam a širokej škále povrchových úprav sa vysoké požiadavky na tepelnú izoláciu dajú splniť ako funkčne, tak aj esteticky.

Zobraziť katalógy a súbory na stiahnutie

Izolované nerezové dvere JANISOL